Fundacja

Połączył nas internet…, a ściślej mówiąc Forum Miłośników Owczarka Podhalańskiego. Nasze własne psy to zarówno psy „w typie” adoptowane ze schronisk jak i rodowodowe. Wymieniając doświadczenia z innymi właścicielami białasów, chwaląc się ich mądrością i urodą spostrzegliśmy jak wiele innych przebywa w schroniskach, przytuliskach, wałęsa się po ulicach. To nie są miejsca przyjazne dla tych dumnych i silnych „Górali”. One w schronisku nie błagają wzrokiem przy kratach jak inne psiaki - zwykle kładą się w kącie, nie szukają kontaktu z ludźmi i często popadają w depresję lub pokazują zęby i z tego powodu uznawane są za agresywne, czyli nie adopcyjne i są… usypiane.

Chcemy to zmienić!!!

Założyliśmy Fundację by móc sformalizować nasze kilkuletnie działania dla ratowania podhalanów, ale zasady naszych działań się nie zmieniły- nie wynajmujemy siedziby, wszyscy nasi wolontariusze i władze Fundacji działają na zasadach wolontariatu, czyli nieodpłatnie- każda darowana złotówka jest przeznaczana wyłącznie na pomoc owczarkom podhalańskim. Fundacja utrzymuje się jedynie z darowizn wrażliwych na krzywdę zwierząt ludzi dobrej woli.

Ratujemy psy porzucone, głodzone, bite i zaniedbane z różnych miejsc, umieszczamy w tzw. domach tymczasowych u naszych przyjaciół lub w hotelikach, sterylizujemy, leczymy, szczepimy, odkarmiamy, robimy ogłoszenia i szukamy psiakom nowych domów... W normalnych, nieschroniskowych warunkach taki pies ma szansę pokazać swoje prawdziwe oblicze, otworzyć się- wówczas łatwiej znaleźć dla niego odpowiednich i odpowiedzialnych opiekunów. I TY razem z nami przekonaj się, że nie ma nic wspanialszego niż ufne spojrzenie i merdający ogon psa, który kilka miesięcy wcześniej rozpłaszczał się na ziemi z przerażenia gdy człowiek tylko na niego spojrzał a na rękę przypadkowo podniesioną w górę reagował paniką. Nie ma nic piękniejszego niż obserwowanie jak pies rozkwita pod czułą opieką swojego opiekuna... Ratując jednego psa nie zmienisz świata, ale cały świat zmieni się dla tego jednego psa...

Przyłącz się do nas ZAPRASZAMY

Możesz adoptować psa będącego pod naszą opieką, możesz zostać wolontariuszem, możesz zostać darczyńcą, możesz… sam zdecyduj co możesz.

Zarząd Fundacji
Paweł Narożny