Stwórz dom tymczasowy

Zostając Domem Tymczasowym dajesz szansę na życie!

  • Nie musisz poświęcać całego dnia na opiekę nad tymczasowym podopiecznym - wystarczy poświęcić mu kilka godzin dziennie, tak jak swojemu psu.
  • Nie musisz mieć domu - wystarczy mieszkanie na parterze lub z windą.
  • Nie musisz płacić za wyżywienie podopiecznego - my Ci dostarczymy karmę i suplementy lub je sfinansujemy.
  • Nie musisz ponosić kosztów weterynaryjnych - zwierzaki fundacyjne leczone są na nasz koszt.
  • Boisz się, że sobie nie poradzisz? Jesteśmy do Twojej dyspozycji cały czas, służymy radą i pomocą we wszystkich kwestiach związanych z wychowaniem, żywieniem i opieką. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy rozwiać wątpliwości.
  • Martwisz się czy podopieczny znajdzie dom? My się zajmiemy ogłoszeniami i poszukiwaniem odpowiedniej rodziny. Dzięki Twojej wiedzy o podopiecznym będzie to najlepszy dom, idealnie dobrany do potrzeb konkretnego psa.

Poczuj jak to jest przywracać wiarę w ludzi i radość życia. Jak dzięki prostym, codziennym czynnościom budzi się znów zaufanie do człowieka. Zobacz jak z przerażonej, wycofanej kuli białego nieszczęścia, która już na nic nie czeka, odradza się dumny, odważny, oddany opiekunom pies. Pokaż mu, że już nie jest sam.

To bezcenne przeżycia, dzięki którym życie staje się lepsze.

Zadzwoń do nas:

  • Beata tel. 502 623 982
  • Mirka tel. 605 420 762 

Dlaczego Dom Tymczasowy?

W krajach zachodnich domy tymczasowe (ang. foster homes) funkcjonują od dawna i są jednym z podstawowych elementów wspomagających walkę z bezdomnością zwierząt. Jest to rodzaj „rodziny zastępczej”, która opiekuje się psem do czasu znalezienia mu nowego domu. Dzięki pobytowi w domu tymczasowym (w skrócie DT) okres poszukiwania domu dla psa znacznie się skraca, ponieważ ma lepszą opiekę, żywienie i warunki sanitarne niż w schronisku. Co za tym idzie pies jest w lepszej kondycji psychicznej i fizycznej, łatwiej można zaobserwować cechy jego charakteru, potrzeby (a także wady), co znacznie ułatwia dobranie odpowiedniego psa dla potencjalnej rodziny adopcyjnej.

Niektóre psy pozostając w schronisku nie mają żadnej szansy- nikt nie zauroczy się smutnym psem, który leży w kącie boksu, nie okazuje zainteresowania otoczeniem, a czasami wręcz próbuje odstraszyć intruza... Tak właśnie często zachowują się w schronisku podhalany :(

W obliczu warunków jakie panują w polskich przepełnionych schroniskach, zwierzęta przebywające tam żyją w ogromnym stresie, który z kolei bardzo obniża odporność i utrudnia leczenie. Często muszą walczyć o pożywienie z innymi, wiele z nich jest zagryzanych. Zwierzęta zarażają się od siebie chorobami, a pracownicy i wolontariusze nie mają czasu by poświęcić wszystkim odpowiednią ilość czasu i uwagi. W wielu schroniskach nie ma wolontariuszy, którzy wyprowadzą psa choćby na jeden spacer tygodniowo, psom nie robi się nawet ogłoszeń i nikt nie ma szansy dowiedzieć się o ich przepełnionym cierpieniem istnieniu.


MY TO ZMIENIAMY.
TY MOŻESZ TO ZMIENIĆ!

Przyłącz się do nas - zostań domem tymczasowym!

Jak możesz pomóc naszym podopiecznym?
Fot. Sławek Panek
Fundacja Pomocy Zwierzętom "BONO"
Zagórze 2b, 66-016 Czerwieńsk
Telefon (Mira L.): 660 474 121
Telefon (Beata): 502 623 982
E-mail: info@fundacjabono.pl
Konto: PL53 1240 1268 1111 0010 3558 4567
SWIFT: PKOPPLPW, KRS: 0000365802
© Fundacja Bono. Wykonanie: strony internetowe Słupskstrony internetowe słupsk